Martin Rys

Martin Rys

Business Intelligence Competency Leader, Adastra Corporation

Martin je zkušeným odborníkem na Data Warehousing a Business Intelligence a průkopníkem na poli zavádění nových perspektivních trendů ze segmentu internetu věcí, velkých dat a mobilních a cloudových technologií do praxe.

Do Adastry nastoupil jako konzultant v roce 2005 po ukončení své velmi úspěšné desetileté kariéry IT manažera ve společnosti Eurotel Praha. V roce 2014 odešel do Microsoftu, kde působil jako DWH/BI architekt a získal cenný pohled na technologický byznys z jiného úhlu. Od ledna 2016 je novým Business Intelligence Competency Leaderem Adastry.

Za sebou má pestrou škálu projektů pro významné klienty z oblastí telekomunikací, bankovnictví a pojišťovnictví. Poslední rok se intenzivně věnuje hledání nových příležitostí využití IoT technologií v různých oblastech podnikání. Je také spoluautorem unikátního projektu „New Generation Store“, prodejny nové generace. Ta je fyzickou simulací reálné obchodní pobočky využívající IoT technologie pro maximalizaci obchodního potenciálu firmy a zlepšení zákaznické zkušenosti. Projekt byl představen na summitu DOTS 2017 v Praze za účasti Satyi Nadelly, stávajícího CEO společnosti Microsoft.