Leading IDC Internet of Things Conference

#IDCIOTFORUM

19.října, Výstaviště Praha

Podniky experimentují s IoT a realizují prvotní projekty. Musí se při tom vypořádat s mnoha složitostmi a překážkami. Řeší otázky přímých nákladů a bezpečnostních rizik, avšak hlavním problémem je spíše potřeba nových dovedností a schopnosti plánování nových systémů a architektur. Zavedení takových systémů navíc může mít řadu dalších dopadů, protože automatizace procesů může vyvolat transformační tlaky a stimulovat zásadní organizační změny.

Konference IDC IoT Forum nabízí manažerům příležitost sdílet zkušenosti a diskutovat o překážkách, příležitostech a osvědčených postupech při zavádění IoT. Fóra se tradičně účastní vyšší a střední manažeři předních podniků a organizací. Účastníci budou mít příležitost se zapojit do odborných debat s analytiky IDC a předními osobnostmi z oboru o tom, jaké lze IoT využít k získání konkurenční výhody.

Výnosy na českém trhu IoT v letech 2015-2020 porostou průměrným meziročním tempem 21.3% a na konci tohoto období dosáhnou 2 miliardy USD.

Zdroj: IDC, 2016

Řečníci

Poradní komise a řečníci

Konference se koná pod záštitou

Konference se koná pod záštitou

MPO logo

Partneři

Strategic Partner(s)

Vodafone

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 160 milionů korun a letos nově vyhlašuje cenu Rafael pro neziskové organizace, které příkladně využívají IT ke zlepšení kvality života handicapovaných. Více informaci na www.vodafone.cz

Gold partners

Red Hat

Red Hat is the world's leading provider of open source software solutions, using a community-powered approach to provide reliable and high-performing cloud, Linux, middleware, storage and virtualization technologies. Red Hat also offers award-winning support, training, and consulting services. As a connective hub in a global network of enterprises, partners, and open source communities, Red Hat helps create relevant, innovative technologies that liberate resources for growth and prepare customers for the future of IT. Learn more at www.redhat.com.

Fortinet

Společnost Fortinet je celosvětovým dodavatelem integrovaných zařízení pro ochranu počítačových sítí a největším světovým poskytovatelem řešení pro jednotné řízení bezpečnostních hrozeb (UTM). Naše produkty a služby poskytují širokou, integrovanou a vysoce výkonnou ochranu před dynamickými bezpečnostními hrozbami a zároveň zjednodušují bezpečnostní infrastrukturu. Mezi naše zákazníky patří podniky, poskytovatelé služeb a orgány veřejné správy. Je mezi nimi většina z nejvýznamnější firem světa podle žebříčku Fortune Global 100 z roku 2009. Hlavní produkt společnosti Fortinet, FortiGate, je dosahuje vysokého výkonu díky osazení integrovanými obvody speciálně navrženými pro příslušný software a spojuje více vrstev zabezpečení, od aplikací po síť. Vedle UTM nabízí Fortinet i řadu další produktů pro zabezpečení podnikového IT – koncových bodů, síťového perimetru i centrálních databázových a aplikačních serverů. Řešení Fortinet distribuuje společnost Exclusive Networks ME (dříve Secureway Network Distributors).

Dell EMC

SimpleCell

SimpleCell Networks je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí založené na globální technologii Sigfox. Síť buduje v České republice ve spolupráci se společností T-Mobile, která poskytuje svoji infrastrukturu pro výstavbu základnových stanic. Technologie SIGFOX je světovým vedoucím poskytovatelem konektivity pro IoT a umožňuje IoT zařízením a senzorům komunikovat levně, bezpečně, s vysokou spolehlivostí a na velké vzdálenosti při zcela minimální spotřebě energie a v mezinárodním měřítku. Typickými oblastmi aplikací sítě SIGFOX jsou odečty vody a energií, parkovací senzory, Industry 4.0, SmartCity, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků vody v záplavových oblastech a mnoho dalších. Cílem společnosti SimpleCell je umožnit masové nasazení milionů IoT zařízení v České republice, a podpořit tak rozvoj a možnosti využití Internetu věcí v mnoha důležitých oborech.

Adastra Corporation

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která synergicky propojuje svět byznysu a technologického poradenství. Své dominantní postavení v oblasti Information Managementu rozvíjíme především v našich klíčových kompetencích – Data Warehousingu, Business Intelligence včetně Mobile BI, Master Data Managementu a Enterprise Application Integration.

LINET

LINET spol. s r.o. je součástí skupiny LINET Group SE, předního světového výrobce zdravotnických lůžek. Svého postavení firma dosáhla zejména díky inovacím, které zkvalitňují úroveň zdravotní péče ve více než sto zemích.

Silver Partner(s)

FOXCONN 4TECH

PricewaterhouseCoopers

PwC Czech Republic is a member of the worldwide network of firms employing over 233 thousand people in 157 countries. We in PwC strive to build trust and find solutions to important issues within the entire society. We provide high-quality auditing, tax, legal and consultancy services, thus supporting our clients in achieving of their goals.

Partner(s)

JIC

JIC podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívají začínající podnikatelé ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucí startupy i zavedené technologické firmy. Za 12 let své existence akceleroval více než 200 inovativních společností, podpořil spolupráci vědců a firem v hodnotě přes 36 milionů korun a byl u vzniku 30 startupových firem, které získaly v posledních 5 letech celkovou investici přes 122 milionů korun. Přispívá tak ke zvyšování počtu kvalifikovaných pracovních míst v regionu a posiluje konkurenceschopnost Jihomoravského kraje.

GreyCortex

GREYCORTEX uses advanced artificial intelligence, machine learning, and data mining methods to help organizations make their IT operations secure and reliable.

MENDEL, GREYCORTEX’s network traffic analysis solution, helps corporations, governments, and the critical infrastructure sector protect their futures by detecting cyber threats to sensitive data, networks, trade secrets, and reputation which other network security products can miss.

MENDEL is based on 10 years of extensive academic research and is designed using the same technology which surpassed all competitors in four consecutive US-based NIST Challenges. Released in 2014, MENDEL is already an integral part of network security at companies like T-Systems, Linde Gas, Kiwi.com, and the Czech National Security Authority.

Zachranka

Mobilní aplikací ZÁCHRANKA v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktujete Zdravotnickou záchrannou službu. Zároveň záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu a další užitečné informace, které slouží pro Vaši záchranu. Aplikace obsahuje také interaktivní návod pro podání první pomoci, a to včetně metronomu resuscitace, či kompletní přehled dalších postupů první pomoci. Součástí je i seznam nejbližších defibrilátorů či nemocničních zařízení s možností navigace na vybraný bod zájmu.

Asociace virtuální a rozšířené reality

Záměrem Asociace je popularizovat, prosazovat a rozvíjet technologie virtuální a rozšířené reality, a to v oblasti komerční, akademické i mezi veřejností a zvyšovat povědomí o její existenci a praktické využitelnosti.

Asociace bude působit na zlepšení podmínek pro prosazení technologií ve spolupráci se státními úřady, médii, jakož i jinými oborovými organizacemi. Asociace bude zprostředkovávat kontakty a informace svým členům a jejich společné zájmy hájit.

Asociace bude rovněž spolupracovat s odpovídajícími subjekty v jiných zemích.

Asociace vytvoří etický rámec pro investice do oboru své působnosti a do technologií, které jsou s ním spojeny. Asociace připraví etický panel pro řešení sporů mezi svými členy.

Myjordomus

 

  • Naše aplikace pomáhají naplno využívat internet věcí
  • Navrhujeme je tak, aby v nich uživatel trávil minimum času
  • Máme silný a zkušený tým. Víme, jak to v IT světě chodí
  • Naše řešení splňují nejpřísnější bezpečnostní nároky
  • Chceme, aby práce s technologiemi byla radost

 

Cleverlance Enterprise Solutions

Cleverlance Group je skupina českých IT společností s mezinárodní působností poskytující konzultace, řešení a služby zejména v oblastech financí, telekomunikací, utilit a veřejné správy. Do skupiny patří společnosti Cleverlance Enterpise Solutions, AEC, TrustPort, CTS TRADE IT a Cleverlance H2B.

Spaceti

We change the way people interact with buildings. Spaceti technology creates smart experiences for people in buildings by using indoor navigation, optimizing spaces, and saving operating costs.

IQRF Alliance

BigClown Labs

Jsme nadšenci do elektroniky, fanoušci open-source a kutilství, přátelé, kteří nebudují startup, ale opravdovou firmu s dlouhodobým trváním, členové báječné skupiny Jablotron.

IoT.water

Nové technologie přenosu dat na principu IoT (Internet of Things) znamenají revoluci odečtů spotřeby vody. Naše společnost, založena v roce 2016 jako startup projekt, vyvíjí a dodává komplexní systém dálkového odečtu vodoměrů. Zakladatelé společnosti mají dlouholeté zkušenosti v oblasti vodárenství.

Comfort Monitor

Media Partner(s)

tyinternety

Místo konání

Výstaviště Praha, Pavilon E, www.vystavistepraha.eu

vystaviste image 1
vystaviste image 2
vystaviste image 3

Kontaktujte nás

Petra Krizova

Sales Director

pkrizova@idc.com +420 602 608 405

Lucie Padourkova

Senior Conference Specialist

lpadourkova@idc.com +420 736 608 563

Datový zdroj 2