Advisory Boardmenu_awardsMísto konáníKontakty

Leading IDC Internet of Things Conference

#IDCIOTFORUM

19.října, Výstaviště Praha

Podniky experimentují s IoT a realizují prvotní projekty. Musí se při tom vypořádat s mnoha složitostmi a překážkami. Řeší otázky přímých nákladů a bezpečnostních rizik, avšak hlavním problémem je spíše potřeba nových dovedností a schopnosti plánování nových systémů a architektur. Zavedení takových systémů navíc může mít řadu dalších dopadů, protože automatizace procesů může vyvolat transformační tlaky a stimulovat zásadní organizační změny.

Konference IDC IoT Forum nabízí manažerům příležitost sdílet zkušenosti a diskutovat o překážkách, příležitostech a osvědčených postupech při zavádění IoT. Fóra se tradičně účastní vyšší a střední manažeři předních podniků a organizací. Účastníci budou mít příležitost se zapojit do odborných debat s analytiky IDC a předními osobnostmi z oboru o tom, jaké lze IoT využít k získání konkurenční výhody.

Výnosy na českém trhu IoT v letech 2015-2020 porostou průměrným meziročním tempem 21.3% a na konci tohoto období dosáhnou 2 miliardy USD.

Zdroj: IDC, 2016

PREZENTACE

Zadejte prosím heslo

Zde prosím zadejte heslo, které jste od nás obdrželi emailem. Pokud heslo nemáte, kontaktujte, prosím, Lucie Padourkova emailem lpadourkova@idc.com.

Heslo:

Řečníci

Jakub Pětioký

Jakub Pětioký

Head of the Robotic Center, Rehabilitation Institute in Kladruby
Pavel Sodomka

Pavel Sodomka

Managing Partner, SimpleCell
Štěpán Bechynský

Štěpán Bechynský

Independent IoT expert
banner_title_tr
Konference se koná pod záštitou

Konference se koná pod záštitou

MPO logo

Partneři

Strategic Partner(s)

Vodafone

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 160 milionů korun a letos nově vyhlašuje cenu Rafael pro neziskové organizace, které příkladně využívají IT ke zlepšení kvality života handicapovaných. Více informaci na www.vodafone.cz

Zlatý(í) partner(ři)

Red Hat

Red Hat is the world's leading provider of open source software solutions, using a community-powered approach to provide reliable and high-performing cloud, Linux, middleware, storage and virtualization technologies. Red Hat also offers award-winning support, training, and consulting services. As a connective hub in a global network of enterprises, partners, and open source communities, Red Hat helps create relevant, innovative technologies that liberate resources for growth and prepare customers for the future of IT. Learn more at www.redhat.com.

Fortinet

Společnost Fortinet je celosvětovým dodavatelem integrovaných zařízení pro ochranu počítačových sítí a největším světovým poskytovatelem řešení pro jednotné řízení bezpečnostních hrozeb (UTM). Naše produkty a služby poskytují širokou, integrovanou a vysoce výkonnou ochranu před dynamickými bezpečnostními hrozbami a zároveň zjednodušují bezpečnostní infrastrukturu. Mezi naše zákazníky patří podniky, poskytovatelé služeb a orgány veřejné správy. Je mezi nimi většina z nejvýznamnější firem světa podle žebříčku Fortune Global 100 z roku 2009. Hlavní produkt společnosti Fortinet, FortiGate, je dosahuje vysokého výkonu díky osazení integrovanými obvody speciálně navrženými pro příslušný software a spojuje více vrstev zabezpečení, od aplikací po síť. Vedle UTM nabízí Fortinet i řadu další produktů pro zabezpečení podnikového IT – koncových bodů, síťového perimetru i centrálních databázových a aplikačních serverů. Řešení Fortinet distribuuje společnost Exclusive Networks ME (dříve Secureway Network Distributors).

Dell EMC

Dell EMC je součástí obchodní skupiny Dell Technologies a hraje klíčovou roli v poskytování nezbytné infrastruktury pro organizace, které řeší svou digitální budoucnost a potřebují transformovat IT včetně ochrany toho nejdůležitějšího – informací. Dell EMC umožňuje transformaci firemních zákazníků v oblasti IT a digitálních obchodů prostřednictvím důvěryhodných hybridních cloudů a řešení big-data. Vše je založeno na moderní infrastruktuře datových center, která zahrnuje nejmodernější technologie - konvergovanou infrastrukturu, servery, úložiště a technologie pro kybernetickou bezpečnost.

Nejenže Dell EMC spojuje silné přednosti obou společností Dell a EMC, ale i jejich doplňková portfolia, obchodní týmy, výzkum a vývoj. Usilujeme o to, abychom se stali nejdůvěryhodnějším poradcem v IT průmyslu a proto nabízíme služby zahrnující rozvoj strategií, poradenství, implementace řešení a podporu, která pomůže našim zákazníkům a partnerům provést digitální transformaci svého byznysu.

Spolupracujeme s organizacemi po celém světě, v každém odvětví, ve veřejném i soukromém sektoru, bez ohledu na velikost firmy, od začínajících společností až po Fortune Global 500. Mezi naše zákazníky patří globální banky a další přední finanční instituce, podnikatelé, zdravotnická a výzkumná centra a dále poskytovatelé internetových a telekomunikačních služeb, letecké a dopravní společnosti, vzdělávací a veřejnoprávní instituce.

 

 

Adastra

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která synergicky propojuje svět byznysu a technologického poradenství. Své dominantní postavení v oblasti Information Managementu rozvíjíme především v našich klíčových kompetencích – Data Warehousingu, Business Intelligence včetně Mobile BI, Master Data Managementu a Enterprise Application Integration.

LINET

LINET spol. s r.o. je součástí skupiny LINET Group SE, předního světového výrobce zdravotnických lůžek. Svého postavení firma dosáhla zejména díky inovacím, které zkvalitňují úroveň zdravotní péče ve více než sto zemích.

SimpleCell

SimpleCell Networks je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí založené na globální technologii Sigfox. Síť buduje v České republice ve spolupráci se společností T-Mobile, která poskytuje svoji infrastrukturu pro výstavbu základnových stanic. Technologie SIGFOX je světovým vedoucím poskytovatelem konektivity pro IoT a umožňuje IoT zařízením a senzorům komunikovat levně, bezpečně, s vysokou spolehlivostí a na velké vzdálenosti při zcela minimální spotřebě energie a v mezinárodním měřítku. Typickými oblastmi aplikací sítě SIGFOX jsou odečty vody a energií, parkovací senzory, Industry 4.0, SmartCity, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků vody v záplavových oblastech a mnoho dalších. Cílem společnosti SimpleCell je umožnit masové nasazení milionů IoT zařízení v České republice, a podpořit tak rozvoj a možnosti využití Internetu věcí v mnoha důležitých oborech.

Silver Partner(s)

FOXCONN 4TECH

PricewaterhouseCoopers

PwC Czech Republic is a member of the worldwide network of firms employing over 233 thousand people in 157 countries. We in PwC strive to build trust and find solutions to important issues within the entire society. We provide high-quality auditing, tax, legal and consultancy services, thus supporting our clients in achieving of their goals.

Partner(s)

JIC

JIC podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívají začínající podnikatelé ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucí startupy i zavedené technologické firmy. Za 12 let své existence akceleroval více než 200 inovativních společností, podpořil spolupráci vědců a firem v hodnotě přes 36 milionů korun a byl u vzniku 30 startupových firem, které získaly v posledních 5 letech celkovou investici přes 122 milionů korun. Přispívá tak ke zvyšování počtu kvalifikovaných pracovních míst v regionu a posiluje konkurenceschopnost Jihomoravského kraje.

GreyCortex

GREYCORTEX uses advanced artificial intelligence, machine learning, and data mining methods to help organizations make their IT operations secure and reliable.

MENDEL, GREYCORTEX’s network traffic analysis solution, helps corporations, governments, and the critical infrastructure sector protect their futures by detecting cyber threats to sensitive data, networks, trade secrets, and reputation which other network security products can miss.

MENDEL is based on 10 years of extensive academic research and is designed using the same technology which surpassed all competitors in four consecutive US-based NIST Challenges. Released in 2014, MENDEL is already an integral part of network security at companies like T-Systems, Linde Gas, Kiwi.com, and the Czech National Security Authority.

Zachranka

Mobilní aplikací ZÁCHRANKA v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktujete Zdravotnickou záchrannou službu. Zároveň záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu a další užitečné informace, které slouží pro Vaši záchranu. Aplikace obsahuje také interaktivní návod pro podání první pomoci, a to včetně metronomu resuscitace, či kompletní přehled dalších postupů první pomoci. Součástí je i seznam nejbližších defibrilátorů či nemocničních zařízení s možností navigace na vybraný bod zájmu.

Asociace virtuální a rozšířené reality

Záměrem Asociace je popularizovat, prosazovat a rozvíjet technologie virtuální a rozšířené reality, a to v oblasti komerční, akademické i mezi veřejností a zvyšovat povědomí o její existenci a praktické využitelnosti.

Asociace bude působit na zlepšení podmínek pro prosazení technologií ve spolupráci se státními úřady, médii, jakož i jinými oborovými organizacemi. Asociace bude zprostředkovávat kontakty a informace svým členům a jejich společné zájmy hájit.

Asociace bude rovněž spolupracovat s odpovídajícími subjekty v jiných zemích.

Asociace vytvoří etický rámec pro investice do oboru své působnosti a do technologií, které jsou s ním spojeny. Asociace připraví etický panel pro řešení sporů mezi svými členy.

Myjordomus

 

  • Naše aplikace pomáhají naplno využívat internet věcí
  • Navrhujeme je tak, aby v nich uživatel trávil minimum času
  • Máme silný a zkušený tým. Víme, jak to v IT světě chodí
  • Naše řešení splňují nejpřísnější bezpečnostní nároky
  • Chceme, aby práce s technologiemi byla radost

 

Cleverlance Enterprise Solutions

Cleverlance Group je skupina českých IT společností s mezinárodní působností poskytující konzultace, řešení a služby zejména v oblastech financí, telekomunikací, utilit a veřejné správy. Do skupiny patří společnosti Cleverlance Enterpise Solutions, AEC, TrustPort, CTS TRADE IT a Cleverlance H2B.

Spaceti

We change the way people interact with buildings. Spaceti technology creates smart experiences for people in buildings by using indoor navigation, optimizing spaces, and saving operating costs.

IQRF Alliance

BigClown Labs

Jsme nadšenci do elektroniky, fanoušci open-source a kutilství, přátelé, kteří nebudují startup, ale opravdovou firmu s dlouhodobým trváním, členové báječné skupiny Jablotron.

IoT.water

Nové technologie přenosu dat na principu IoT (Internet of Things) znamenají revoluci odečtů spotřeby vody. Naše společnost, založena v roce 2016 jako startup projekt, vyvíjí a dodává komplexní systém dálkového odečtu vodoměrů. Zakladatelé společnosti mají dlouholeté zkušenosti v oblasti vodárenství.

Comfort Monitor

Schneider Electric

Schneider Electric is the global specialist in energy management and automation. With revenues of ~€27 billion in FY2015, our 160,000+ employees serve customers in over 100 countries, helping them to manage their energy and process in ways that are safe, reliable, efficient and sustainable. From the simplest of switches to complex operational systems, our technology, software and services improve the way our customers manage and automate their operations. Our connected technologies reshape industries, transform cities and enrich lives. At Schneider Electric, we call this Life Is On. For more information check www.schneider-electric.bg

eParkomat

Microdis Electronics

Microdis Electronics, založený jako samostatná společnost téměř před 27lety, se stal předním distributorem elektronických součástek v zemích Střední a Východní Evropy. Rozsáhlá oblast, množství států a kultur a proměnlivá politická situace jsou pro nás skutečnou výzvou a také příležitostí.

Vyvíjeli jsme se společně s našimi zákazníky a spolu jsme měnili dynamicky rozvíjející se trh, ale vždy jsme zůstali spolehlivým partnerem a dodavatelem kvalitních výrobků a služeb. Microdis se stal prvním distributorem, který nenabízel pouze prodej, ale také podporu při vývoji aplikací, když v roce 1997 založil oddělení technické podpory.

Media Partner(s)

tyinternety

FYI Prague

Místo konání

Výstaviště Praha, Pavilon E, www.vystavistepraha.eu

vystaviste image 1
vystaviste image 2
vystaviste image 3

Kontaktujte nás

Petra Krizova

Sales Director

pkrizova@idc.com +420 602 608 405

Lucie Padourkova

Senior Conference Specialist

lpadourkova@idc.com +420 736 608 563

Datový zdroj 2